12 yıl sonra kanseri yenen mühendis ihmal kurbanı

Muğla’nın Milas ilçesi, Boğaziçi Mahallesi Siteler Mevkii’nde 23 Eylül 2023 tarihinde sabah saatlerinde yaşanan olayda, inşaat mühendisi ve profesyonel kayakçı olan 60 yaşındaki Osman Dinç, eşi ve iki çocuğuyla birlikte Günbatımı Sitesi’nde tatil yapıyordu. Osman Dinç, sabah alışveriş için markete gitmek üzere arabasıyla yola çıktı. Lakin imar yolunun ortasına bırakılan AYDEM şirketine ilişkin beton güç direğine çarparak ömrünü yitirdi. Dinç, memleketi Samsun’da toprağa verildi.

 CİNAYET ÜZERE BİR KAZAYA KURBAN GİTTİ

Osman Dinç’in eşi Nurten Dinç ve çocukları, SÖZCÜ’ye yaşananları anlattı. Nurten Dinç, “Evimizde tatildeydik, eşim sabah alışveriş için 1 km ilerideki markete gitmek için yola çıktı. Daha sonra yolun ortasına bırakılan direğe çarptığını ve ömrünü yitirdiğini öğrendik. Şoke olduk. Eşim 12 yıllık kanser çabasını atlatmış, hayata tekrar tutunmuştu. Kanseri yendi, ama büyük bir ihmalden kaynaklanan cinayet üzere bir kazada ömrünü yitirdi. Bu türlü bir vefat, bu türlü bir ihmal nasıl olabilir, anlayabilmiş değiliz” dedi.

Osman-Nurten Dinç

“PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Eşinin yaklaşık 20 yıl mühletince Rusya, Kırgızistan ve Azerbaycan’da inşaat işleri yaptığını belirten Nurten Dinç, “Çocuklarımız ve aile olarak bu cinayetin peşini bırakmayacağız. Avukat akrabamız aracılığıyla tüm kanıtları toplamaya başladık. O direk hala orada duruyor. Daha kaç kişi ölecek, üstelik köyün muhtarı yıllardır ‘kaldırın’ diye ihtarda bulunmasına karşın. Bu bir kaza değil, cinayet. Eşim tam hayata tutunduğu sırada onu bizden aldı. Maddi ve manevi her türlü hukuk davası açarak, başta güç şirketi AYDEM olmak üzere belediye ve hangi kurumun kusuru varsa dava açacağız. Bu işin peşini asla bırakmayacağız.” dedi.

3 HAFTA GEÇMESİNE KARŞIN DİREK DURUYOR

Dinç’in ömrünü yitirdiği kazadan 3 hafta geçmesine karşın yolun ortasında bulunan dev güç direğinin hala kaldırılmadığı görüldü.

Boğaziçi Mahalle Muhtarı Ferhat Karakoyun, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, yol içerisindeki elektrik direğinin yol kenarına alınması için ilgili elektrik şirketine tekraren müracaat ettiğini belirterek, şunları söyledi:

– Bodrum ve Milas AYDEM (Aydın Denizli Elektrik Dağıtım A.Ş)’ye tekraren yazı yazdım, tekraren söyledim, ricada bulundum, dinletemedim. Direğin 2024 yılı içerisinde kenara alınacağını söylüyorlardı. Ne yazık ki olan oldu artık. Korktuğumuz başımıza geldi. Elektrik direği yol kenarına alınmış olsa tahminen de bu kaza hiç yaşanmayacaktı. Yetkililerin de bu direkle ilgili yapılması gerekeni diğer canlarımızı da kaybetmeden bir an evvel yapmalarını diliyorum. Tedbir alınması için kaç kişinin ölmesi lazım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir