Gözde müteahhit bir ihale daha aldı

AKP’den Elazığ milletvekili olma teşebbüsünde iki defa başarısız olan, partinin üst seviye yöneticileriyle verdiği pozlarla bilinen Ziver Holding İdare Heyeti Lideri Veysel Demirci, milletvekili seçilemedi fakat 2010 yılından sonra milyonluk ihaleler aldı.

Geçtiğimiz günlerde AKP’li müteahhit Veysel Demirci’nin şirketi DSİ’nin 135,5 milyon TL’lik ihalesini aldı.

Toplamda 6.5 milyar liranın üzerinde ihale aldığı belirtilen Demirci, son olarak ise Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tarım Islahatı Genel Müdürlüğü’nün Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanına ilişkin altyapı ihalesini 113 milyon 270 bin TL’ye aldı.

MİLYONLUK İHALELERİNE BİR YENİSİNİ EKLEDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı, “Elazığ OSB alanına ilişkin yol, içme suyu, yağmur suyu, himaye çiti, etraf, aydınlatma ve telekom imal işi” için ihale yaptı. Kapalı teklif yordamıyla düzenlenen dev ihaleye 3 firma girdi.

İhaleyi Veysel Demirci’nin idare şurası başkanlığını yaptığı Ziver İnşaat, 113 milyon 270 bin TL bedelle kazandı. Demirci, aldığı son ihaleyle milyonluk ihalelerine bir yenisini daha katmış oldu.

AKP’LİLERLE ÇEKTİRDİĞİ FOTOĞRAFLAR ÖNÜNÜ AÇTI

AKP iktidarı periyodun zenginlerinden olan müteahhit Veysel Demirci, AKP’nin kıymetli isimleriyle verdiği pozlarla dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip  Erdoğan, eski başbakanlardan Binali Yıldırım, kendisine yakın olduğu ileri sürülen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile fotoğrafları olan Demirci, Erdoğan’ın kitaplarıyla verdiği pozlarla da biliniyor.

AKP Elazığ Vilayet Başkanlığı binasının üretimine maddi takviye veren Demirci, AKP’nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Erkan Kandemir’den plaket almıştı.

MİLYONLUK İHALELERİN GÖZDESİ OLDU

son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 113 milyon liralık ihalesini alan Ziver Holding’in kamudan aldığı kimi ihaleler şöyle:

DSİ’nin 135 milyonluk Çorum-Ortaköy Aşdağul Göleti, AKP’li Elazığ Belediyesi’nin 320 milyonluk içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu sınırı 1. bölge üretim işi, 2 milyar liralık Bingöl maden rezervlerinin işletilmesi ihalesi, Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi ihalesi, Bingöl-Elazığ Ayrımı Karayolu, Konya Karaman Ayrımı Karayolu, Milletlerarası Harput Diyanet Külliyesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir