AKP’den vekil seçilen Aksakal 31 Mart’ta da Cumhur İttifakı’nı destekleyecek

DSP Genel Lideri Önder Aksakal “2023 seçimlerinde nasıl devletimizin yanında yer aldıysak, 2024 seçimlerinde de tıpkı anlayış çerçevesinde Cumhur İttifakı ile öncelikle ülkemizin ve devletimizin, sonra partimizin çıkarlarını önceleyerek bir kurgu yapacağız” dedi.

DSP’nin 12. Olağan Kurultayı’nın 3 Aralık 2023 Pazar günü TESİŞ Sendikası Salonu’nda gerçekleştireceğini bildiren Aksakal, 31 Mart 2024 seçimlerinin bugüne kadar olan lokal seçimlerden biraz daha farklı bir özellik taşıdığına dikkati çekerek, “Zira 14-28 Mayıs’ta yapılan Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri ile toplumsal yaklaşım, Cumhuriyet’imizin 100. yılıyla örtüşen bir anlayışa evrilerek Cumhur İttifakı öncülüğünde kuruluş kıymetlerimizin konsolide edilmesini sağladı” sözünü kullandı ve şunları söyledi:

‘ANA MUHALEFET DE CUMHUR’DAN ÇIKMALI’

* Mahallî seçimlerin de Cumhur İttifakı bileşenleri ile kazanılması ve artık bundan bu türlü siyasetin iktidar kanadının da ana muhalefet kanadının da Cumhur İttifakı yapısından çıkması sağlanmalıdır. Bu kapsamda olmak üzere Sayın Cumhurbaşkanı’mızla bir görüşme gerçekleştirdik, AK Parti ve DSP kurmaylarının görüşmeleri önümüzdeki günlerde başlayacak. 1392 seçim etrafında Cumhur İttifakı adaylarının kazanması üzerine kurgulanacak süreçte elbette öncelik partilerin değil ittifakın başarısı temel olacak. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir