Uludağ’da mevsimin ilk karı turizmcilerin beklentisini yükseltti

Hava sıcaklığının düşmeye başlamasının akabinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, öğlen saatlerinde tesirini artırdı. Kar kalınlığı, otellerin üst katlarında 10 santimetreye kadar ulaştı.

Yağış nedeniyle bölgedeki otel ve pistler ile teleferik tesislerinin çatıları kısmen beyaz örtüyle kaplandı.

Uludağ’da hafta sonu da kar yağışının tesirli olması bekleniyor.

Bölgedeki bir otelin yetkilisi Harbi Türk yaptığı açıklamada, kar yağışının akabinde dönem hazırlıklarını hızlandırdıklarını söyledi.

Türk, Uludağ’da bereketli bir kış dönemi beklediklerini lisana getirerek, “Göstergeler ve meteorolojik açıklamalar da o tarafta. Birinci kar yağışıyla birlikte kayakseverler ve biz heyecanlandık. Satışlarda ve rezervasyonlarda bunun çok tesiri oluyor. Kasım ayının karlı olması hoş. Geçen sene kar çok geç gelmişti. Münasebetiyle bu sene herkesin beklentisi yüksek” diye konuştu.

İzmir’den İstanbul’a giderken Bursa’da konaklayan ve kar yağışını gördükten sonra Uludağ’a çıkan İbrahim Pehlivan da turizm alanının kar ile güzelleştiğini söyledi.

Bursa’da yaşayan Fatih Çevik de kar yağışı haberini aldıktan sonra Uludağ’a çıktıklarını belirterek, “Çok uzun vakittir kar görmüyorduk. Bursa merkeze kar yağmadı. Biz de o yüzden ailecek Uludağ’a çıktık” dedi. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir