Türk Hava Yolları’ndan 105, Pegasus’tan 82 sefer için iptal kararı

Türk Hava Yolları, olumsuz hava kaideleri nedeniyle yarın İstanbul Havalimanı’ndan 82, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 23 olmak üzere toplam 105 seferini iptal etti.

Pegasus Hava Yolları da İstanbul’da tesirli olan ve yarın da devam etmesi beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle 44’ü bugün, 38’i de yarın olmak üzere toplam 82 seferin iptal olduğunu açıkladı.

Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komiteleri (MADKOM) kararıyla, beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı ve varışlı sefer sayısının azaltıldığını ve bu karar doğrultusunda 82 seferin iptal edildiğini duyurdu.

PEGASUS’TA BUGÜN 44, YARIN 38 SEFER

İç ve dış çizgilerde bugün (18 Kasım) 44, yarın (19 Kasım) ise 38 olmak üzere toplam 82 sefer iptal edildiği belirtildi. İptal edilen seferler için fiyatsız bilet değişikliği yahut iptali yapmak isteyen yolcuların Pegasus taşınabilir uygulaması ve internet sitesinden bu süreçleri fiyatsız yapabileceği bildirildi.

İPTAL SAYISI ARTABİLİR

Ayrıca hava durumundaki gelişmelere ve MADKOM kararlarına nazaran iptal olan sefer sayılarının artabileceği; bu doğrultuda yolculara, uçuştan evvel Pegasus Hava Yolları’nın internet sitesinde yayınlanan duyuruları denetim etmeleri, taşınabilir uygulamadaki bildirimleri açık pozisyona getirmenizi tavsiye edildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir