Diyarbakır’da dereye düşen kişi öldü

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde tesirli olan sağanak yağış, sel ve taşkınlara neden oldu. Akşam saatlerinde Dicle Caddesi’nden konutuna gitmek isteyen zihinsel engelli Behçet Avcı (45), taşan Eski Su Değirmeni deresine kapılıp sürüklendi.

Ekiplerin çalışmasıyla, sürüklendiği tarlada ağır yaralı olarak bulunan Avcı, birinci müdahalenin akabinde Hani Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Avcı, tabiplerin tüm müdahalelerine karşın hayatını kaybetti. Avcı’nın cansız vücudu otopsi için morga götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

AFAD Vilayet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada da “Diyarbakır vilayet genelinde başlayan çok yağışlar sel ve su baskınlarına neden olmuştur. Hani ilçesinde sel felaketi nedeniyle bir kişinin kaybolduğu ihbarı üzerine gruplarımız bölgeye sevk edilmiş; arama kurtarma çalışmaları acilen başlatılmıştır. Gruplarımızın ağır çalışmaları sonucunda kayıp vatandaşımız ağır yaralı olarak kurtarılmış; 112 sıhhat takımları tarafından birinci müdahalesi yapıldıktan sonra hastaneye sevk edilmiştir” denildi.

BÜYÜKBAŞ HAYVANLAR MAHSUR KALDI

İlçeye bağlı Kırsal Topçular Mahallesi Uysal mezrasında da Hamdin Opçin’e ilişkin meskenin alt kısmında bulunan ahır, su altında kaldı. 3 inek ve 1 eşek, su dolan ahırda mahsur kaldı. Olay yerine sevk edilen jandarma grupları, mahsur kalan hayvanları bulunduğu yerden çıkararak sahiplerine teslim etti.

Kendi imkanlarıyla hayvanları kurtaramadığı için jandarma takımlarından yardım istediğini belirten Opçin, “Ahırımda 3 büyükbaş hayvan, bir de eşek vardı. Ahırın su basmasıyla birlikte hayvanları kurtarmaya çalıştım, lakin su yükselince ahırdan çıkmak zorunda kaldım. Yardım için jandarma karakolunu aradım. Gelip kurtardılar, teşekkür ediyorum” dedi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir