Doğanlar Apartmanı’nın yerine yapıldı! Her yağmurda aynı çile

30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen 6.9 şiddetindeki İzmir sarsıntısında en çok ziyan gören yerlerden olan Bayraklı ilçesinde, birçok bina olduğu üzere Doğanlar apartmanı da yıkıldı.

TOKİ, bu apartmanda yaşayan depremzedeler için birebir yerde, iki blok ve 42 daireden oluşan yeni bina yaptı. Hak sahibi depremzedeler yaklaşık iki yıl evvel teslim edilen yeni meskenlerinde yaşamaya başladı.

YAĞMUR YAĞDIĞINDA SU ALIYOR

Geçirdikleri sıkıntı günlerin akabinde yeni meskenlerine kavuşan depremzedeler, yağmur yağdığında meskenlerinin ve binalarının su alması üzerine büyük şaşkınlık yaşadı. Durumu TOKİ’ye bildirip tahlil bulunmasını isteyen bina sakinleri, yaz periyodunda yalıtımın yapıldığı söylenmesine karşın, kış aylarında yeniden birebir meseleyle karşılaştı.

“HER YAĞMUR SONRASI BU REZALETİ YAŞIYORUZ”

İzmir’deki son yağmurlarda da apartmanın kapalı otoparkına tavandan sular aktı, asansör çukuru suyla doldu, yalıtımın uygun olmadığı öne sürülen dış cephelerden giren yağmurla dairelerin duvarları nemlendi.

Vatandaşlar bu duruma, “TOKİ yetkililerine bu sorun bildirildiğinde, nemin kuruması gerektiği belirtilerek, yaz aylarında yalıtım için çalışma yapılıyor. Bu çalışmanın akabinde çatının, duvarların ve öteki yerlerin izolasyonun sağlandığı, sorunun çözüldüğü bilgisi veriliyor.

Ancak sonrasında yağan birinci yağmurda biz yeniden birebir tablo ile karşılaşıyoruz. Bu yağmurda da birebiri oldu. Asansör çukuruna, çatıdan giren su doldu. O sırada içinde birileri olsa akıma kapılacak. Meskenler su içinde. Otoparklar su içinde. Artık muhatap da bulamıyoruz. Sarsıntı sonrası yapılan konutlarınıza ağız tadı ile oturamıyoruz. Her yağmur sonrası bu rezaleti yaşıyoruz. Meskenler rutubet ve küf içinde” diyerek reaksiyon gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir