Dönüşüm değil özelleştirme hızlandı

Cumhurbaşkanı kararıyla devletin elindeki 46 gayrimenkulünün ticaret ve konut alanına dönüştürecek imar planlarıyla özelleştirilmesine onay verildi. Ayrıyeten her biri birbirinden kıymetli bir gayrimenkulün de kişi ve şirketlere satışına onay verildi. Son satış furyasından devletin kasasına 1 milyar 414 milyon 550 bin TL para girecek lakin on binlerce metrekare pahalı arsa ve arazi devletin envanterinden çıkıp şirketlerin tapu kayıtlarına girecek.

ONAY VERİLDİ

Cumhurbaşkanı kararıyla Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Nevşehir, Çanakkale, Karaman vilayetlerinin en kıymetli yerlerinde bulunan 46 başka parseldeki Hazine, Şeker Fabrikaları, Orman Genel Müdürlüğü, Sümer Holding, ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’ye ilişkin gayrimenkullerin imar planları değiştirilerek özelleştirilmesine onay verildi.

Bu gayrimenkullerden bir kısmının imar planına yapılan itirazlar da reddedilerek özelleştirilmesi tarafında karar alındı. İmar değişiklikleriyle devlete ilişkin bu gayrimenkuller ticaret, turizm ve konut alanlarına dönüştürülüp satılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir