İstanbul’da çocuk parkında toprak kaydı

Kent genelinde dünden beri tesirini sürdüren, sabah saatlerinde yerini kısa periyodik kara bırakan yağış ve eşlik eden şiddetli rüzgar, birtakım aksilikleri da beraberinde getirdi.

Fırtına nedeniyle kentin birtakım noktalarında ağaçlar devrilirken Eyüpsultan Güzeltepe Mahallesi Urfa Sokak’ta bulunan Yunus Emre Parkında saat 09.30 sıralarında toprak kayması meydana geldi.

Parkın bir kısmındaki toprak, büyük bir gürültüyle alt kısmında bulunan inşaata alanına kaydı. İhbar üzerine olay yerine gelen Eyüpsultan Belediyesi zabıta takımları tarafından inşaat ve çocuk parkı güvenlik şeridi çekilerek kapatıldı.

Toprak kaymasında ölen ya da yaralanan olmazken parkın bir kısmı ve yan tarafında bulunan merdivenlerde hasar oluştu. Yaşanan toprak kaymasının park etrafında bulunan binaların tabanına ziyan verip vermediği Eyüpsultan Belediyesi gruplarının yapacağı incelemenin akabinde muhakkak olacak.

Salim Yıldız “Burada mesken vardı, kentsel dönüşüm kapsamında mesken yıkıldı. Bir hafta öncede hafriyat alındı. Bu gece de yıkıldı. Ölen ya da yaralanan yok olayda” diye konuştu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir