James Bond filmindeki bornoza rekor fiyat… 3 milyon liraya satıldı

Sinema dünyasının sevilen sinema serisi James Bond açık artırmaların da gözdesi. Vakit zaman sinema serisinde kullanılan giysiler, arabalar, aksesuarlar açık artırmalarda rekor fiyata satılarak dikkat çekiyor.

Son olarak da 1962 üretimi Sean Connery ve Ursula Andress’in rol aldığı Dr. No’da kullanılan bir bornoz koleksiyonerlerin önüne çıktı. Soluk mavi bornoz, hayranların favorisi Bond kızı Honey Ryder tarafından 007’ye kur yaparken giyildi.

Bornoz, tavan ortasında yine keşfedildikten sonra satılan plaj kıyafetlerinin tersine, hiç Andress’te bulunmadı. Zira diğer bir üretim üzerinde çalışan Rank Films’in gardırop asistanı Maggie Lewin’a aitti.

Çekimler tamamlandıktan sonra bornoz, Lewin’a iade edildi ve Lewin daha sonra Andress’in şöhretinin akabinde değerini fark ederek onu sattı. Lakin artık en son sahibi, onu Londra’daki Entertainment Memorabilia Müzayedesi’nde satışa çıkardı.

Dr. No bilhassa Andress’in bikinili manzaralarıyla dikkat çekti. Pek çok kişi sahneyi, sinema tarihinin en ünlü mayo sahnesi olarak niteledi.

Şu anda 87 yaşında olan Andress, bu rolün kendisine finansal bağımsızlık kazandırdığını ve hayatını değiştirdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir