Rıza Çalımbay: Emrecan Bulut’ta daha iyi olacak potansiyel var

Trendyol Muhteşem Lig takımlarından Beşiktaş’ın teknik yöneticisi İstek Çalımbay, Sakaryaspor ile hoş bir hazırlık maçı yaptıklarını söyledi.

Çalımbay, Beşiktaş’ın onursal lideri Süleyman Seba anısına Yeni Sakarya Atatürk Stadı’nda oynanan ve 2-1 galip geldikleri müsabakanın akabinde değerlendirmelerde bulundu.

Seba ile çok hoş günler ve şampiyonluklar yaşadığını belirten Çalımbay, “Allah rahmet eylesin tekrar. Hazırlık maçı için Liderimizin anısına Sakaryaspor’la oynayalım dedik. Çok âlâ oldu. Hem liderimizi andık hem de çok hoş bir hazırlık maçı yaptık. Sahiden taraftarın da gelmesiyle harikulade bir maç oldu. Bilhassa birinci yarı bizim için çok pahalıydı.” diye konuştu.

“GENÇ OYUNCULAR UYGUN FORMDA OYNADI”

Çalımbay, hem alt yapıdan gelen hem de maç eksiği olanları oynattıklarını lisana getirerek, “Onlar da pek güzel biçimde oynadılar. Bizim için değerliydi. Antalya’ya gidemediğimiz için kesinlikle bu türlü bir maç yapmamız gerekiyordu. Biz de Sakarya’yla yaptık. Her açıdan da harika geçti. Sakarya topluluğuna çok teşekkür ediyoruz.” formunda konuştu.

“REBIC VE CHAMBERLAIN DÜZGÜNDÜ. EMRECAN’I BİRİNCİ SEFER SEYREDİYORUM”

Skorun değerli olmadığını, genç oyunculara her vakit kapılarının açık olduğunu aktaran Çalımbay, “Onlar her vakit bize gelip gidecekler, inşallah çok çok daha uygun olacaklar. Öbür arkadaşlarımıza baktığımızda onlar da bugün çok gayretliydiler. Bilhassa Rebic çok çalışıyor. Chamberlain tıpkı halde, herkes istekli ve istekliydi. Emrecan Bulut’u birinci kere seyrediyorum, birinci kez da oynatıyorum ve pek yeterliydi, daha da uygun olacak potansiyel var. Biz de onu daha âlâ duruma getirmek için her şeyi yapacağız.” tabirini kullandı. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir