Şehir şehir vuruyor… Önce fırtına, sonra kar!

Yurtta tesirli olan soğuk ve yağışlı hava birçok kentte kendini gösteriyor. Yalova’da dün başlayan sağanak ve fırtına, gece saatlerinde tesirini artırdı. Fırtına vakit zaman saatte 80 kilometreye kadar ulaşırken, Çınarcık ilçesinde deniz taştı. Kıyı bandındaki istinat duvarları ziyan gördü, balıkçı barınakları yıkıldı.

Tekneler ziyan gördü ve kıyı yolunun bir kısmı trafiğe kapatıldı. Çınarcık ilçesi ile Esenköy beldesi ortasında sağanak nedeniyle toprak kaymaları meydana geldi. Ulaşım zahmetle sağlanırken, Karayolları takımları yoldaki kaya ve taş modüllerini temizledi.

“ZARAR BAYA BÜYÜK”

Esenköy beldesindeki fırtına nedeniyle limanda bağlı yatlar, yelkenliler ve balıkçı tekneleri ziyan gördü. Balıkçı barınakları yıkıldı, 20 tekne kullanılamaz hale geldi. Esenköy Su Eserleri Kooperatifi Lideri Kadir Usta, yaşanan ziyanı “Rıhtımlar, duvarlar, barakalar hepsi yerle bir. Limanda teknemiz battı. Limanın içine girilecek üzere değil. Gece saat 01.00’den itibaren başladı. Hala da devam ediyor. Ziyan baya büyük, balıkçımızın da çok büyük ziyanı var.” biçiminde söz etti.

Yüksek bölümlerde ise kar yağışı tesirli oldu. Çınarcık’ın Teşvikiye beldesine bağlı Delmece Yaylası’nda gece başlayan kar yağışı aralıksız devam etti ve kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

AİLE MAHSUR KALDI, SÖZCÜ’YE ULAŞTI

Yağış, fırtına, kar, Marmara Bölgesi’nde tesirli olmaya devam ederken, Yalova’da Çınarcık ilçesi Kocadere Yalı Mahallesi Mehmetçik Sokak’ta bir aile göle dönen sokakta meskenlerinde mahsur kaldı.

“KİMSE İLGİLENMİYOR, MAHSUR KALDIK”

SÖZCÜ Whatsapp ihbar sınırına ulaşarak yardım davetinde bulunan Kadir Aydemir, eşi ile meskende mahsur kaldıklarını belirterek, “Nereyi aradıysam boş. Kimse ilgilenmiyor. Biz burada mahsur kaldık. Yardım edin” dedi.

“BİR YILDA 10 KERE DİLEKÇE VERDİM” 

Oturdukları sokağın yolunun yapılması için bir yılda 10 kere dilekçe verdiğini ve hiç bir formda yanıt alamadığını tabir eden Aydemir, “İmara açılıyor, imar veriliyor, iskan alıyoruz. Lakin yol ve alt yapı yok” diyerek reaksiyonunu lisana getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir