Sopranos dizisinin yıldızı hayatını kaybetti

Martin Scorsese’nin Sıkı Dostlar (Goodfellas) sinemasında ve Sopranos dizisinde de yer alan ünlü oyuncu Suzanne Shepherd hayatını kaybetti.

Oyuncunun vefatı, torunu Isabelle tarafından açıklanırken mevt nedeni ile ilgili rastgele bir bilgi verilmedi.

Sopranos’taki rol arkadaşı Ray Abruzzo, Instagram’da Shepherd’ın vefatıyla ilgili dokunaklı bir paylaşım yaptı ve şöyle yazdı: “Suzanne Shepherd’ın vefatını duyduğuma üzüldüm. Tabiatın gücü. Oyuncu, öğretmen. Sopranos’ta Carmella’nın annesini, Goodfellas’ta da Karen’ın annesini canlandırdı.”

Suzanne, The Sopranos’ta Carmela Soprano’nun annesi Mary DeAngelis’i (Edie Falco) canlandırdı. Usta oyuncu ayrıyeten Robert De Niro, Joe Pesci ve Ray Liotta ile birlikte Sıkı Dostlar sinemasında de Karen Hill’in (Lorraine Bracco) annesini canlandırdı.

Sıkı Dostlar, sinema dünyasında birtakım uzmanlar tarafından tüm vakitlerin en uygun sinemalarından biri olarak nitelenirken Pesci burdaki rolüyle “En Uygun Yardımcı Erkek Oyuncu” mükafatını kazanmış ve sinema beş kısımda Oscar’a aday gösterilmişti.

Shepherd, 35 yılı aşkın müddettir başarılı bir oyunculuk mesleğine sahipti. Birinci rolü 1988 imali Mystic Pizza’dandı. Oyuncu birebir vakitte Law & Order dizisinde ve yeniden vizyona girdiğinde ses getiren Requiem for a Dream’de de rol aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir