TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Galler’e lider geldik, lider dönmek istiyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Galler’e önder geldiklerini ve önder dönmek istediklerini söyledi.

Milli kadronun Galler’in başşehri Cardiff’e gelişi sırasında havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmet Büyükekşi, “Her şey çok hoş. Bilhassa Almanya maçından sonra çok heyecanlı, gururlu ve memnunuz. Maksadımız bundan sonra Galler maçı. Galler’e önder geldik, önder dönmek istiyoruz. Kümemizin son maçı. Almanya’da 2 Aralık’ta Hamburg’ta kura çekimi var. Orada hoş bir kura çekip, evvel gayemiz kümelerden çıkmak daha sonra da daha ileriye gidebilmek.” sözlerini kullandı.

Mehmet Büyükekşi, Galler’in Ermenistan’la berabere kalarak savını kaybetmesinin hatırlatılması üzerine ise, “Maç maçtır. En düzgün 3.’lerin de gitme hakkı var. Biz hocamızla konuştuk, Almanya’da son derece hoş bir oyun sergiledik, önder bitirebilmek için birebirini bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

A Ulusal Futbol Takımı’nın çok genç ve kaliteli bir takıma sahip olduğunun altını çizen Lider Büyükekşi, şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimiz birinci günden bu yana söylüyoruz, bizim için maksat 2024 Avrupa Şampiyonası’na katılmak değil, daha düzgün sonuçlar almak. Almanya maçı bunun birinci provası oldu. Biliyorsunuz Avrupa Şampiyonası’na gelen kadrolar daima kümelerinde birinci, ikinci olan başarılı ekipler. Orada da daima güçlü rakiplerle oynayacağız. Onlara karşı kazanmak son derece kıymetli bu da onun birinci provası oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir