Yine yurt yine asansör kazası…

Aydın’da Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı öğrenci yurdunda Zeren Ertaş’ın vefatıyla sonuçlanan asansör faciasının akabinde KYK yurtlarında asansör kazaları yaşanmaya devam ediyor.

Akşam saatlerinde, Gaziantep Abdülkadir Güllüoğlu KYK Yurdu’nda öğrencilerin kullandığı asansör düştü.

“BİZİ ÖLDÜRMEYE Mİ ÇALIŞIYORSUNUZ?”

Barınamıyoruz Hareketi, toplumsal medyadan yaptığı açıklamada, “Susma sustukça sıra sana gelecek! Gaziantep Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu’nda asansör 3. kattan eksi 1’e düştü. Asansördeki 7 arkadaşımızın durumu âlâ. Daha evvel de yedinci kattan üçüncü kata asansörün düştüğü yurtta hiçbir denetleme yapılmamıştı. Bizi öldürmeye mi çalışıyorsunuz?” diye sordu.

“SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK”

Bu olayın akabinde, Gaziantep’in Batıkent Mahallesi’nde yer alan KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrenciler, asansörlerin daima arızalanmasından ötürü yaşadıkları sorunları anlatmak için protesto gösterisi başlattı. Öğrenciler yurt önünde toplanarak “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganı attı.

“CANIMIZA KAST EDİYORSUNUZ”

Barınamıyoruz Hareketi’nin toplumsal medyadan yaptığı bir öbür paylaşımda da “Bizim annemiz babamız yok mu? Asansörün 3. kattan eksi 1’e düştüğü Gaziantep Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu’na gelen yurt müdürü tekraren düşen asansörün yeşil etiketli olduğunu söylüyor, paraşüt sistemini anlatıyor. Yalancısınız! Umursamazsınız! Canımıza kast ediyorsunuz!” sözleri kullanıldı ve o anların görüntüsü paylaşıldı.

ÖZGÜR ÖZEL: EN ÖNCELİKLİ KONULARIMIZDAN BİRİ OLMALI

CHP Genel Lideri Özgür Özel, hususla ilgili toplumsal medya X hesabından yaptığı paylaşımda “Aydın’da Zeren Ertaş’ın ömrünü yitirmesine neden olan asansör kazasının bir gibisi akşam saatlerinde Gaziantep Abdülkadir Güllüoğlu KYK yurdunda yaşandı. Tek tesellimiz can kaybının yaşanmamış olması… Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz KYK yurtlarında geniş çaplı bir araştırma başlatılmak ve bir daha emsal kazaların yaşanmasının önüne geçilmek zorunda. Bu, en öncelikli konularımızdan biri olmalı” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir