Bunu da gördük: AKP’den HES eylemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Dereköy mevkiinde Reis Holding tarafından yapılması planlanan HES projesine karşı AKP Rize Vilayet Lideri Hikmet Ayar, parti teşkilatı ile birlikte bölgede basın açıklaması yaptı.

İl Lideri Ayar, 28 Kasımda kentte yapılacak Çevresel Kıymetlendirme toplantısının kıymetli olduğunu belirterek, “Bu alanlarda yapılacak HES projelerinin yarar maliyet tahlillerine bakıldığında o günün kaidelerine nazaran gerçekliliği ortadan kalkmıştır. Sonuçta yola çıkılmış, süreci yanlışsız yönetmek durumundayız. 28 Kasım bir çevresel kıymetlendirme toplantısı yapılacak. Halkın toplantıya iştirakin, stratejik olarak gerektiğini biliyoruz. Birilerinin o toplantının yapılmaması tarafında yapacakları faaliyetlerine de müsaade etmeyelim. O toplantı yapılacak ki, o toplantıda aksilikler kayda alınacak. Kayda alınmalar yargı sürecinde elimizi güçlendirecektir” dedi.

“HALKA KARŞIN İŞ YAPILMAZ”

Bölgedeki halkın ve tüm paydaşların birebir düşündüğünü lisana getiren Ayar şunları söyledi:

“Gelişen ve değişen koşullarda biz zararın neresinde dönersek kardır misali, bu projenin yapılmamasını düşünüyoruz. Yalnızca AK Parti değil, bu bölgenin tamamı, öbür partileri yöneticileri de tıpkı düşünüyor. Zira halka karşın iş yapılamaz. AK Partiyi AK Parti yapan en büyük faktörlerden biri esasen budur. Halk ne diyorsa onu planlayan bir partiyiz.

Proje, 12 kilometre bir tünel ve o tünelden çıkan tüm gereçlerin döküleceği alanlar tamamını işgal ederek, yok edecek. Bu da turizm destinasyonu olması gereken alanların ise yok edilmesidir. Bütün bunlara baktığımız vakit halkın da talepleri bu taraftadır.

Diğer siyasi partilerle de temasımız var. Onlar da halk da tıpkı niyette. O vakit bu proje olmayacak diyoruz. Halkımız rahat olsun. Bunu istismar etmeye kalkanlara fırsat vermemesi gerektiğinin altını çiziyorum.

Çünkü onların hedefi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Biz bağcıyı da dövdürmeyiz, üzümü de yeriz diyoruz.”(DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir