Suriye’de üç ayda 649 terörist etkisiz hale getirildi

Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Suriye’nin kuzeyinde Fırat Kalkanı, Zeytin Kısmı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekat bölgeleri ile Suriye hududundaki hudut karakollarında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada “Fırat Kalkanı”, “Zeytin Dalı”, “Barış Pınarı”, “Bahar Kalkanı” harekatlarını düzenleyen Mehmetçiğin, Suriye harekat alanında da misyonuna muvaffakiyetle devam ettiği belirtildi.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANI’NDAN HUDUTTA İNCELEME

Açıklamada, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’nun, Fırat Kalkanı, Zeytin Kolu, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekat bölgeleri ile Suriye hududundaki hudut karakollarında inceleme ve denetlemelerde bulunduğu ve harekat alanında kendi deneyimlerini vazifeli çalışana aktararak önlemlere yönelik talimatlar verdiği bilgisi paylaşıldı.

Bakanlığın açıklamasında ayrıyeten şu tabirlere yer verildi:

Mehmetçiklerimiz, 15 Ağustos-23 Kasım 2023 ortasında Suriye harekat alanındaki üs bölgelerimize hücum hazırlığı yapan 606’sı PKK/KCK-PYD/YPG mensubu, 43’ü DEAŞ mensubu olmak üzere toplam 649 terörist etkisiz hale getirmiştir.

Hudut kartallarımız tıpkı tarihler ortasında yasa dışı yollarla Suriye’den Türkiye’ye girmeye çalışan 1048 sistemsiz göçmeni de yakaladı. Yakalananlardan 41’inin PKK, 5’inin DEAŞ, 2’sinin MLKP ve 162’sinin FETÖ mensubu olduğu belirlendi. Ayrıyeten hudutlarımızdan geçme teşebbüsünde bulunan 53 bin 890 sistemsiz göçmen engellendi. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir