AKP’li başkan parsel parsel sattı, eski yardımcısı ateş püskürdü

Şanlıurfa’nın AKP’li Belediyesi’nin sık sık arsa satış ilanı vererek kentin evvelki belediye liderleri periyodunda ürettiği binlerce dönüm araziyi satmasına toplumsal medyadan tenkit yağmuru geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li meclis üyeliğini yapan eski lider vekili Bilal Tekatlı, toplumsal medya hesabından, belediyenin arsa satış ilanlarının bir kısmını, “Bunlar yalnızca sattıklarının bazıları” notuyla paylaşarak reaksiyonunu lisana getirdi.

ATATÜRK BARAJI’NIN TABANINDA EN KIYMETLİ SUYU İÇİYORUZ

Şanlıurfa’nın Türkiye’nin en büyük barajı olan Atatürk Barajı’nın tabanında olmasına karşın Türkiye’nin en değerli suyunu içtiğini kaydeden Tekatlı reaksiyonunu şöyle sürdürdü:

“Çok değil 2020 yılında suyun tonajı 3.50 lira iken, 3 yıl sonra 18.75 lira yapmak büyük sevda değil, büyük artırım ister. Su artırım şampiyonu olmuş, hala utanmadan algı yapıyorlar. Gaziantep’te 19 metreküp su 250 lira.

Şanlıurfa’da ise, 20 metreküp su 430 lira. Mardin’de 0-15 metreküp su tüketimi 13.20 lira. Şanlıurfa’da 0-20 metreküp su için vatandaştan 21.50 kuruş tahsil ediliyor.

Sonra Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Yönetimi bize, ‘Yok efendim biz suyu değerliye mal ediyoruz’ diye maval okuyor. Etme kardeşim etme. Şanlıurfa’da su faturaları, elektrik faturalarının iki katı geliyor. Türkiye’de bu türlü bir kent daha olduğunu zannetmiyorum.”

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN PARASIYLA ALGI OPERASYONU

Tekatlı, lokal seçimlerin yaklaşmasıyla parsel parsel satılan, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı olan paraların peşkeş çekilmeye, yandaş basının kentte ağırlanarak algı operasyonu yapıldığını kaydederek şöyle dedi:

Geçtiğimiz kış yaşanan sel felaketinde iş makinesinin kepçesiyle su boşaltmaya çalışıp, basiretsizlik nedeniyle gerekli tedbirler alınmaması yüzünden insanların öldüğü kentin yöneticisi kalkıp bu işte sorumluluğunun olmadığını söylüyor.

Getirdiği yandaş gazetecilere kentin bir iki cilalı yerini gezdirip algı yapmaya çalışıyor. Hırsızı, arsızı, rüşvetçisi, üç kuruşa kalemini satanlar da çıkmış bu bireye, “Gönül adamı” diyor. Haydi oradan, hepinizi tarihin kirli sayfalarına gömeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir