Bu çağda bu kafa! Yeniden Refah Partili Aktaş, SÖZCÜ TV sunucusunu buzladı

“Kadına Yönelik Şiddetle Gayret ile İlgili 2023/16 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi” AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü‘nde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Genelgede şöyle denildi:

“Kadına yönelik şiddetle çaba alanında delile dayalı siyasetlerin geliştirilmesine temel oluşturacak ve memleketler arası standartlarda istatistik üretilmesine imkan sağlayacak dataların elde edilmesi hedefiyle nüfus temelli saha araştırmaları gerçekleştirilecektir. Bayana yönelik şiddetle çaba siyasetlerinin ve hizmetlerin izlenmesi, kıymetlendirilmesi ve geliştirilmesine kaynak oluşturacak ve milletlerarası standartlarda istatistik üretilmesine imkan sağlayacak idari dataların üretilebilmesi ile bilgi entegrasyonu sağlanabilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarının bilgi idare sistemlerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.”

SÖZCÜ Televizyonu Hafta Sonu Ana Haber sunucusu Damla Doğan Tuncel, dün bu gelişmeyi, “Bir gece yarısı kararnemesiyle ‘kadının beyanı gitti’, ‘kanıta dayalı’ siyaset uygulanacağı açıklandı” kelamlarıyla sundu.

“İNSANLARIN HAYATINI MAHVEDEMEYECEKLER”

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Mali İşler Lider Yardımcısı Yusuf Aktaş, Tuncel’in haberi sunduğu anlardaki imajını, Tuncel gözükmeyecek formda buzladı ve toplumsal medyasından, “6284 Sayılı İstanbul mukavelesinin uzantısı olan kanun unsurlarından Bayanın beyanı Temeldir gitti!!! Bayanın Delili temeldir geldi!!! Delil olmadan yalnızca beyanla insanların hayatını mahvedemeyecekler artık!!! Yaşa Fatih Erbakan” notu ile paylaştı.

DAMLA DOĞAN TUNCEL’DEN CANLI YAYINDA YANIT

Tuncel bu akşam sunduğu bültende, şu sözlerle Aktaş’a reaksiyon gösterdi:

*Burada aslında özne ben değilim. Benim nezdimde bütün bayanlar. Bu bir bakış açısı zira. Her gün bayana yönelik taciz, tecavüz ve cinayet haberlerini vermek zorunda kalıyoruz bu ekranlarda.

*Şimdi ekrana getireceğimiz manzaralar ise husus bayan olunca zihinlerin nasıl körleştiğini gösterecek.

*Dün 25 Kasım’dı. Dünya Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Uğraş Günü. Ben de tam da bugünde bayana yönelik şiddete karşı gayretin kıymetli bir kazanımı olan, bayanın beyanı temeldir unsurunu hiçe sayan bir kararnamenin haberini sunarken yorumda bulundum.

*Ama anlaşılan o ki, 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet’imizde eğitim alıp, kendi ayaklarımın üzerinde durup, burada karşınızda olmam, birileri tarafından sindirilemedi. Yayını toplumsal medya hesabından paylaşan Tekrar Refah Partili Yusuf Aktaş beni buzladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir