‘Daltonlar’a ‘Redkit’ operasyonu

Kütahya Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Çaba Şubesi takımları, 13 Mayıs’ta bir oto aksesuar dükkanında Mustafa A.’nın (38) taarruza uğraması ve 23 Ekim’de galerici İdris E.’nin (38) silahla yaralanması olaylarına ait soruşturma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda olayların gerisinde ‘Daltonlar’ hata örgütü olduğu tespit edildi.

Kendilerini ‘Daltonlar’ olarak tanıtan çetenin üyeleri, para karşılığında Kütahya’ya gelerek “tahsilat” ismi altında tetikçilik yaptı. Olaya karışan O.K., A.K., İ.E., H.E., M.K., S.İ., Y.S., K.D., R.K. ve A.A. isimli çete üyelerine yönelik eş vakitli düzenlenen operasyonda 6 kuşkulu Kütahya’da, 4 kuşkulu İstanbul’da gözaltına alındı.

5 MİLYON LİRALIK GAYRİMENKULE VE ARAÇLARA EL KONULDU

Aramalarda 3 tabanca, 292 bin lira pahasında 10 adet çek ele geçirildi. Ayrıyeten, çete üyelerinin kabahatten elde ettiği düşünülen 5 milyon lira pahasındaki gayrimenkul ve araçlarına da el konuldu. ‘Nitelikli yağma’ cürmünden gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

TERMAL OTELE BASKIN

Operasyon sırasında aranan bir öteki kuşkulu H.B., adliyeye getirilen şüpheliler ortasında fark edilerek çay ocağında gözaltına alındı.

Örgüt üyeleri Bektaş Ç. ile Kamil A.’nın bulunduğu termal otelde yapılan polis baskınında şüpheliler yakalandı. Çete üyelerinin iki dükkandaki darp ve silahla yaralama olayları güvenlik kameralarına yansımıştı. Soruşturma devam ediyor. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir