Saray 1 günde 33 milyon harcayacak

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı bütçesinin 2024’te iki katına çıkacağını ve yapılacak günlük harcamanın da artacağını söyledi. Ağbaba, “2023’te 6,6 milyar olan Cumhurbaşkanlığı bütçesi, 2024 yılında 12,3 milyar liraya çıkıyor. Artış oranı yüzde 85 ve Saray önümüzdeki yıl günde 33,6 milyon, saatte 1,4 milyon, dakikada ise 23 bin lira para harcayacak. Yani önümüzdeki yıl sarayın dakikalık harcaması 2 taban fiyata eşit olacak” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba

Ağbaba, TBMM’deki Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmesinde şunları söyledi: “Bu bütçede 7 bin 500 lira verdiğiniz, ikinci el ayakkabı, üçüncü el gömleğe mahkum ettiğiniz emekli yok. 13 bin 684 açlık hududu altında yaşayan taban fiyatlı yok, takım bekleyen emekçi öğretmen yok. Enflasyon altında ezilen memur, şiddet gören hekim yok. 3600 ek gösterge kelamı verdikleriniz yok.”

TRT’YE ZEHİR ZIKKIM OLSUN! TRT’nin de kamu kaynaklarını har vurup harman savurduğunu belirten Ağbaba, “Muhalefeti TV’ye çıkarmayan lakin bizim vergilerimizden geçinen TRT’ye de, TRT’yi yönetenlere de zehir zıkkım olsun. Aldıkları maaşlar haram olsun” dedi.

TROLLERE MİLYONLAR VAR

“Peki ne var? Faiz geliri elde edecek rantçılar var. 162 milyar lira ödeme yapacağınız müteahhitler ve kent hastanesi işverenleri var. Bütçesi bakanlıklardan bile daha çok olan Diyanet var. Cumhurbaşkanlığının makam otomobilleri ve müdafaa sarfiyatları var. Trollerin bütçesi var, trollere aktarılan milyonlarca lira var.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir