Nazımiye belediye başkanı CHP’den istifa etti

Tunceli’nin Nazımiye İlçe Belediye Lideri CHP’li Cafer Kırmızıçiçek, parti idaresine yönelik yaptığı zehir zemberek açıklamayla partisinden istifa etti.

Kırmızıçiçek, CHP’nin eski Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da doğduğu ilçe olan Nazımiye’de üç devirdir belediye başkanlığı yapıyordu.

“HAYAL KIRIKLIĞI YARATMAKTAN ÖTEYE BİR ARPA UZUNLUĞU YOL GİDEMEDİLER”

CHP’nin evvelki periyot milletvekili Polat Şaroğlu’na tenkitlerde bulunan Kırmızıçiçek açıklamasında şunları söyledi:

“Polat Şaroğlu şahsında bu kentte uzun bir devirdir siyaset ağalığına soyunmuş ve halkı maraba gören üstenci, grupçu, hizipçi bir anlayış Cumhuriyet Halk Partisi siyasetine taraf vermektedir.

Bu siyaset ağalarına hiçbir vakit biat etmedim. Her periyot karşılarında açık ve net bir biçimde tutum takınmaktan geri durmadım. Hiçbir vakit halkıma sırtımı dönmedim. Her daim bu halkın bir evladı olduğum şuuruyla hareket ettim.

Bu partiye çöreklenmiş baş kol bağlantıları üzerinden kendilerine makam mevki satın alanlar her periyot halkta hayal kırıklığı yaratmaktan öteye siyaseten bir arpa uzunluğu yol gidemediler. Onların Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapma münasebeti kendi şahsî egoları menfaat ve çıkarları gereğiydi.

Bu siyaset ağaları hiç bir vakit halk için ellerini soğuk sudan sıcak suya koymadılar, lüks ömürlerinden taviz vermediler. Yaptıkları tek şey bu kentte ve ilçelerde kendilerine yakın şahısları parti içinde aşikâr mevkilerde pozisyonlandırmak onlar üzerinden siyasete taraf vermek oldu.

Bu güne kadar bu duruma tahammül etmemizin tıpkı çatı altında siyaset yapmaya razı olmamızın tek sebebi genel liderimiz değerli hemşerimiz sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Ayrıca gerek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gerekse değişim ismi altında geliştirilen süreçte parti içerisinde dillendirilen CHP’yi ‘dersim çetesinden, Alevi çetesinden temizleyeceğiz’ telaffuzları bu ülkede yaşayan ve cumhuriyetin asli ögesi olan milyonlarca Alevi’yi incitmiştir.

Cumhurbaşkanı adayımız hemşehrimiz sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevi olmasını kaygı edenler bir Alevinin bu ülkede Cumhurbaşkanı olamayacağı seçilemeyeceği propagandasını tek ağız olmuşçasına gerek parti içinde gerek kimi ittifak bileşenlerinde gerekse iktidar odaklarınca lisana getirmekten geri durmadılar.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu şahsında Biz Alevilere yönelik bu ayrıştırıcı ötekileştirici zihniyeti kabul etmiyor ve bu nefret lisanını red ediyoruz.”

“BAĞIMSIZ OLARAK YOLUMA DEVAM EDECEĞİM”

Partideki değişim hareketini eleştiren Kırmızıçiçek, şunları söyledi:

“Bu ülkenin geleceğini kurtarmaya yönelik insan üstü bir uğraşla ortaya koyduğu vizyon, İrade halkımızda büyük bir Umut yaratmıştı.

Maalesef gelinen kademede gerek ülkedeki genel siyasetteki çürümüşlük ve tıkanmışlık, gerekse Cumhuriyet Halk Partisinde Değişim sloganıyla kendilerini pozisyonlandırmış siyaseten iflas etmiş tükenmiş kimi şahısların makyajlanarak halka kendilerini değişim ve umut olarak pazarlama uğraşları trajikomik bir durumdur.

Bu makyajın dökülmesi ve gerçek suretlerin ortaya çıkması uzun sürmeyecektir.  Münasebetiyle yukarda belirttiğim bütün bu nedenlerden ötürü Önümüzdeki lokal seçimlerinde Cumhuriyet halk partisinden aday adayı olarak rastgele bir müracaatta bulunmayacağım.

Bu şartlarda CHP’de kalmamın bu partinin çatısı altında siyaset yapmamın gerçek olmayacağı şuuruyla bu gün itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum. Demokratik şeffaf ve halkçı bir siyaset anlayışıyla bağımsız olarak yoluma devam edeceğim” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir