AKP’yi karıştıran 12.4 milyonluk arsa

AKP‘li Ankara Bala Belediyesi’nde İmar Müdürü’nün aldığı milyonluk emlak partiyi karıştırdı. Şikayet dilekçesinde yer alan arsa satışları 2022 yılında gerçekleşti. Memur olan Özgür Atasu, 26 Mayıs 2022’de Özelleştirme Yönetimi Başkanlığı’nın ihalesine katıldı. Bin metrekarelik
arsayı 5 milyon 210 bin liraya, bin 693 metrekarelik arsayı ise 7 milyon 210 bin liraya satın
aldı. İhbar niteliğindeki dilekçe AKP Genel Merkezi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve İçişleri Bakanlığı Teftiş Konseyi Başkanlığı’na gönderildi.

Özgür Atasu

AKP’li Belediye Lideri Ahmet Buran, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda memur olan Özgür Atasu’yu Belediyeye aldığını, arsa konusunu duyunca da geçen yıl vazifeden uzaklaştırdığını söyledi.

MÜHENDİS ŞİKAYET ETTİ: İhbarı, Bala Belediyesi’nin işten çıkardığı inşaat mühendisinin yaptığı öğrenildi. Bala Belediye Lideri Ahmet Buran (Beyaz gömlekli).

İŞTE İHBAR DİLEKÇESİ:

ATASU: ORTAK ALDIK

Buran, “Birileri ile ortak almış, olayı duyunca gönderdim” dedi. Tıpkı gün iki farklı yere 12.4 milyon liraya alan Özgür Atasu ise “15-16 arkadaşla ortak aldık. İhaleye girenin yüzde 51 payı olması gerektiği için emlak benim adıma alındı. Yerler konut alanı olarak görünüyor ve Belediye Lideri’nin alakası yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir