‘Kabus doktor’ hakkında soruşturma tamamlandı… İddianamede korkunç detaylar ortaya çıktı

Çocuk hastalara ketamin enjekte ederek “Çoklu Kişilik Bozukluğu” teşhisi koyan, babaları tarafından cinsel istismara maruz kaldıklarına inandırdığı öne sürülen Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi ve Bayana Yönelik Cürümleri Soruşturma ofisi tarafından hazırlanan iddianamede yaşları 7 ila 18 ortasında değişen 21 mağdur çocuğa şüphelinin süratli bir formda ‘Çoklu kişilik bozukluğu’ tanısı koyarak, seanslar sırasında ‘ketamin’ unsuru verdiği, cinsel içerikli sorular yönelttiği, ailenin çeşitli üyelerini istismarla suçlayarak maddi talepler içeren tehditvari teşebbüslerde bulunduğu belirtildi.

Ayrıca şüphelinin çocukları kendi tutacağı bir konuta yerleştirmeye ve yurt dışına göndermeye çalıştığı tarafında şikâyetçi beyanları olduğu anlatıldı.

Süleyman Salih Zoroğlu

Adli Tıp Kurumu (ATK) 5. İhtisas Dairesinin raporuna nazaran ‘Ketamin’ unsurunun ağrı kesici, anestezik bir unsur olduğuna yer verildi.

Şüpheli Süleyman Salih Zoroğlu’nun kliniğinde ve konut adreslerinde ele geçirilen unsurlar üzerinde ATK Kimya İhtisas Dairesi tarafından yapılan incelemelerde ‘Ketamin’ ve ‘Ketamin bulaşıklı’ unsur ve malzemeler tespit edildi.

İddianamede yer verilen 1 nolu eksper raporunda ise ketamin’in çocuk ve ergenlerde ruhsal hastalıklarda kullanım ruhsatının olmadığı belirtildi.

2 nolu eksper raporunda ise şüphelinin mağdur çocuklara yönelttiği kapalı uçlu sorular, hasta mahremiyetini ihlal edici uygulamaları, ebeveynlere yönelik düşmanca sözleri, intihar teşebbüslerine ait olumlu pekiştirgeçlerinin temel mesleksel ve etik prensiplere ters olduğu değerlendirildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir