Ünlü şarkıcı Taylor Swift’in kariyeri ve ilişkileri Harvard’da ders oluyor

ABD’li ünlü müzisyen Taylor Swift gündemden düşmüyor… Biletleri aylar öncesinden tükenen Eras Tour ile rekorları altüst eden 33 yaşındaki Swift’in bu turne sayesinde milyarder olduğu açıklanmıştı.

Şimdi de ünlü müzikçinin müzikal tesiri, dünyanın en itibarlı okullarından biri olan Harvard Üniversitesi’nde işlenecek. Harvard, Swift’in hayatı ve mesleğinin yanı sıra hayran kültürünü de işleyecek bir ders sunuyor.

“Taylor Swift and Her World”ün baharda başlaması planlanıyor. Harvard, dersin Dolly Parton da dahil olmak üzere Swift’in yolunu açan bayan sanatkarları inceleyeceğini söyledi.

Ancak ders büsbütün entelektüel olmayacak. Harvard’da İngilizce profesörü olan ve bu dersi veren Stephanie Burt, TMZ’ye, “İlişkileri hakkında müzikler yazıyor, bu yüzden biz de onun bağlantıları hakkında konuşacağız.” dedi.

Bununla birlikte ünlü müzikçiyi müfredatına alan yalnızca Harvard Üniversitesi değil. Florida Üniversitesi ve New York Üniversitesi de ünlü müzikçinin müzikal mesleğine dair dersler işliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir