Fon vurgunu sonrası gündeme gelen mahallede sessizlik hakim

Seçil Erzan ve Nazlı Can’ın çocukluğunun geçtiği Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesine bağlı Yanıkağıl Mahallesi’nde sessizlik hakim.

Mahalleli hususa ait konuşmak istemezken, muhtarı Yücel Başaran ise tahliye olduktan sonra Nazlı Can ile görüştüğünü söyledi.

Başaran, “Nazlı, gözaltına alınırken de görüştüm, çıktıktan sonra geçmiş olsun dileklerimi iletmeye gittiğimde de görüştüm. Nazlı’nın bu işle alakalı bu türlü fazla alakası olduğunu zannetmiyorum. Yalnızca Seçil Hanım ile birlikte çocukluk arkadaşıydı, görüşüyorlardı. Bu olayla ilgili olarak bilgi vermedi. Ziyarette o denli bir mevzu açılmadı zati. 7 ay içeride yatıp, gözaltında olup çıkan bir insanın psikolojisi ister istemez etkileniyor. Onun da biraz etkilendiğini gördüm” dedi.

Mahallenin olayla ilgili şaibe altında olduğunu söyleyen Başaran, şu sözleri kullandı:

-Köyden bu fonla alakalı para toplandığını argüman ediyorlar ancak bu türlü bir şey yok. Bu türlü bir şey olsa kesinlikle bizim kulağımıza gelirdi. Bundan herkes rahatsız.

-Köyden para toplanma bilgisi mutlaka yanlış bir bilgidir. Bizim köyümüzün bu biçimde anılmasından biz çok rahatsızız.

-Vatandaşlar da komşular da bu hususta çok rahatsız. Bu türlü bir şeylerin yaşandığını duyuyoruz.

-Ama bunun köy halkına mahal edilmesi, burada mağduriyetlerin olduğunu duymamız bizim üzüyor. Bunlar köyle alakalı olmayan şeyler. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir