Galatasaray maçının ardından Ten Hag iki oyuncusunun biletini kesti

Şampiyonlar Ligi’nin A Grubu’nda Galatasaray ile oynanan maçtan 3-3’lük beraberlikle ayrılan Manchester United’da alınan sonuçlarla teknik yönetici Erik Deri Hag, radikal bir karara imza attı.

The Guardian’ın duyurduğu habere nazaran; Hollandalı çalıştırıcı performanslarından mutlu olmadığı, Sofyan Amrabat ve Mason Mount ile devre ortasında yolların ayrılmasını istedi.

Yönetime bir rapor hazırlayan Cilt Hag’ın tenkitlerin maksadı haline gelmekten ötürü rahatsız olduğu ve grupta bir kadro değişiklikler yapmak istediği belirtildi. İki oyuncunun da durumundan rahatsız olan Cilt Hag’ın fikri yola farklı oyuncularla devam etmek.

İKİSİ DE KATKI VEREMEDİ

Manchester United’a dönem başında kiralık olarak gelen Amrabat, bu dönem birden fazla maça mecburilik nedeniyle sol bek konumunda vazife yapmıştı. Faslı oyuncu, 12 müsabakaya çıkarken gol ve asist katkısı yapamadı.

Amrabat üzere dönem başında transfer olan bir öteki oyuncu Mason Mount da hocasının gözüne giremedi. İngiliz oyuncu, bu dönem 12 müsabakada mühlet alırken yalnızca 1 asist yapabildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir