Kırmızı halıda düşenler, renkli festivaller… 2023’ten çarpıcı kareler

Dünyanın en esaslı haber ajanslarından biri olan Reuters, 2023’e damga vuran olayları özetleyen fotoğrafları paylaştı. Ajansın seçtiği birbirinden çarpıcı fotoğraflar yılın en renkli anlarından, en hüzünlü anlarına 2023’e damga vuran kültür sanat alanındaki o anları gösteriyor…

İşte Reuters’ın seçtiği kareler…

OSCAR TEKRAR DAMGA VURDU

Çeşitlilik konusunda sık sık tenkitlerin amacında olsa da ve Chris Rock’ın sahnede, canlı yayında, milyonların gözü önünde tokatlanması üzere skandal olaylar yaşansa da Oscar Ödül Merasimi hâlâ sinema dünyasının en itibarlı gecelerinden biri.

12 Mart 2023’te düzenlenen geceden de son derece renkli imgeler bu yıla damga vuruyor.

95. Akademi Ödülleri’nde düşen bir fotoğrafçı…

Oscar ödüllü Jamie Lee Curtis ve Michelle Yeoh, 95. Akademi Ödülleri’nde Brendan Fraser’ın Oscar’ıyla poz vermesini izliyor.

SAVAŞ ALANINDA SANAT

Rusya Ukrayna Savaşı devam ederken ünlü sokak sanatkarı TVboy’un bir yapıtının yansıdığı fotoğraf karesi yürek burkuyor.

4 yaşındaki Anastasia, 29 Ocak 2023’te Ukrayna’nın Kiev dışındaki Bucha’da, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sırasında kent merkezinde ünlü sokak sanatkarı Tvboy’un bir yapıtının yanında duruyor.

FESTİVALLERDEN RENKLİ KARELER…

Hindistan’da İlah Krisna’nın doğumunu kutlayan bir Hindu şenliği olan Janmashtami sırasında Radha ve Lord Krishna üzere giyinen Hindu kızlar…

Hindistan’da renklerin şenliği olarak bilenen Holi Şenliği tekrar rengarenk kutlandı.

TeamLab dijital sanat kümesinin bir üyesi, Japonya’daki Azabudai Hills kompleksindeki müzelerin yine açılmasına hazırlık hedefiyle bir enstalasyonda poz veriyor.

ÜNLÜ MÜZİKÇİYE SON VEDA

İrlandalı müzikçi Sinead O’Connor’ın tabutunu taşıyan bir cenaze arabası, cenaze merasimi sırasında eski konutunun yanından geçerken, hayranları son defa ünlü müzikçiyle vedalaşıyor…

New York Moda Haftası sırasında Carolina Herrera Sonbahar/Kış 2023 koleksiyon defilesine hazırlanan bir model…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir