Polis, egzozdan zehirlenen iki gencin hayatını kurtardı

Erzurum oto sanayi sitesinde devriye gezen polisin dikkati, 2 kişinin hayatını kurtardı. Kapalı bir iş yerinde çalışır haldeki arabada egzoz gazından zehirlenen Serhat Ç. (27) ile Zana O. (20), polis tarafından fark edilip, çağırılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Yakutiye ilçesindeki oto sanayi sitesinde devriye gezen polis grupları, kapalı bir iş yerinde arabanın çalıştığını tespit etti. Oto tamircisi olarak hizmet veren iş yerinin camından bakıp, arabadaki 2 kişinin baygın yattığını gören polis, iş yeri sahibine ulaşarak kilitli kapıyı açtırdı.

Otomobildeki baygın olan 2 kişinin egzoz gazından zehirlendiğini belirleyen polis takımları, olay yerine sıhhat grubu çağırdı. Gelen sıhhat grupları, Serhat Ç. ile Zana O. olduğu belirlenen şahısları ambulanslarla Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Bilinçleri kapalı bir halde tedaviye alınan Serhat Ç. ile Zana O.’ya, oksijen verildi. İçki içerken ısınmak için çalıştırdıkları arabanın egzoz gazından zehirlendikleri tespit edilen Serhat Ç. ile Zana O.’nun sıhhat durumlarının güzel olduğu bildirildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir