Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e ittifak teklifi

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener’e 31 Mart 2024’te yapılacak lokal seçimler için ittifak teklifinde bulundu. Özdağ’ın yaptığı paylaşım şöyle:

“SAYIN ÖZEL YARIN SİZİ HDP İLE YAPTIĞI YENİ İTTİFAKA DAVET EDECEK”

* Sayın Akşener, yarın sizi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi Zafer Partisi’nin ortaya koyduğu, Atatürk’ün belirlediği devletin kuruluş ideolojisini savunan protokolü değil, Öcalan’ın belirlediği eşit yurttaşlık ismi altında federasyon ve bölünmeyi savunan HDP’nin yaklaşımını desteklediğini açıklayan Yeni CHP’nin yeni genel lideri Özgür Özel ziyaret edecekmiş.

* Özgür beyefendi sizi ziyaret etmeden evvel bir el öpme ziyareti yaptı ve sonra Ergenekon’da FETÖ ile işbirliği yaparak Türk ordusuna kurulan kumpasa takviye olan, bulduğu her fırsatta Türk devleti ve milletine saldıran TTB lideri olan zatın ziyaretini kabul etti.

* Sayın Özel, terörle gayret çerçevesinde kayyum atanan belediye başkanlıkları konusunu ‘Kürt seçmenin’ seçme hakkının elinden alınması olarak ortaya koyarak çok tehlikeli sulara girdi. Sayın Özel yarın sizi HDP ile yaptığı yeni ittifaka davet edecek. Ve Sizden muhtemelen seçim işbirliği çerçevesinde birtakım vilayetlerde CHP’nin DÜZGÜN Parti’yi desteklemesi karşılığında Ankara ve İstanbul için dayanak isteyecek.

“SİZİ YAZILI VE KELAMLI OLARAK UYARMIŞTIM”

* Sayın Akşener, sizi 2019 mahallî seçimlerinden evvel Cumhur ittifakının da dağıldığı bir ortamda CHP ile ittifak yapmama konusunda yazılı ve kelamlı olarak uyarmıştım. Bu ittifakın YETERLİ Parti’yi HDP ile ittifak suçlaması ile karşı karşıya getireceğini söz etmiştim. O vakit dinlemediniz.

* CHP ile İttifak yaptınız ve Cumhur ittifakının da kurulmasına vesile oldunuz. 2019 seçimleri sürecinde Kars konusunda Sizi 3 defa rica ederek, ÂLÂ Parti adayını geri çekme konusunda uyardım, adayımızı çekmezsek HDP kazanacak dedim. Ve HDP Kars’ta seçimleri kazandı. Siz de seçim sonrasında ‘İYİ Parti lokal seçimlerden çırak çıkmıştır’ dediniz.

* Sayın Akşener, 2023 seçimlerine giderken Zafer Partisi Nisan 2022’de Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanı adaylığı için ‘kazanacak aday’ olarak açıkladı. Siz birebir açıklamayı yapmak için 9 ay beklediniz. CHP, Yavaş’ın adaylığına karşı çıkınca size davette bulunarak Mansur Yavaş’ı Zafer Partisi ve ÂLÂ Parti’nin ortak adayı olarak göstermeyi önerdim. Duymamazlıktan geldiniz. Halbuki dinlese idiniz Türk siyasetinde yeni bir ufuk açılabilirdi.

“ZAFER-İYİ PARTİ İTTİFAKI ETRAFINDA BİRÇOK PARTİ BİR ORTAYA GELECEKTİR”

* Sayın Akşener, artık gelmiş olduğumuz noktada bir daha ÂLÂ Parti’ye gönül vermiş samimi Türk milliyetçilerini, Atatürkçüleri, vatanseverleri HDP ile ittifak içerisine sürüklemeyin. Lakin onları Cumhur İttifakı karşısında da çaresizliğe de sürüklemeyin. Cumhur ittifakının tekrar kurulmasına neden olduğunuz için size bu bahiste büyük sorumluluk düşüyor.

* Gelin, kimi değerli noktalardaki anlaşmazlıklarımızı sonra çözülmek yahut çözülmemek üzere erteleyelim. AK Parti ve CHP merkezli siyaset yapılanmasını Cumhuriyetimizin kurucu kıymetlerine sarsılmaz bir inanç temelinde kurulacak Zafer Partisi-İYİ Parti ittifakı etrafında oluşacak büyük bir vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi seçmen gücünün yaratacağı sinerji ile dağıtarak mevcut ikili kutuplaşmayı kıralım.

* Zafer-İYİ ittifakı etrafında bir çok parti, küme ve faal siyasetçi bir ortaya gelecektir. Bu mevzuyu bir müddettir kıymetlendiriyoruz. Zafer Partisi’nin son GİK toplantısında tekrar ele aldık, tartıştık. Sonra daha küçük kümeler ile de tartışmalarımızı sürdürdük.

* Size bu teklifi DÜZGÜN Parti’nin parti içi tartışmalarının yatışmasından sonra uygun bir ortamda iletmeyi düşünüyorduk. Lakin CHP’nin ziyareti ve size yönelik belli kümelerin baskısını bildiğimiz için bu ziyaret öncesinde o denli kapalı kapılar gerisinde değil bütün Türk Milleti’nin önünde Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği ittifakı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir