Rafael Nadal, 1 yıl sonra kortlara dönüyor

Sakatlığı nedeniyle sene başından bu yana kortlara çıkamayan İspanyol tenisçi Rafael Nadal, 2024 döneminin birinci grand slam turnuvası Avustralya Açık’a katılacağını duyurdu.

Kariyerinde 22 grand slam şampiyonluğu bulunan 37 yaşındaki tenisçi, toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüde, “Bu halde bir sonu, hak etmediğimi düşünüyorum. Tüm spor hayatım boyunca daima çalıştım ve bu nedenle emekliliğim, bir basın toplantısıyla olmayacak. Mesleğimi, olması gereken üzere bitirmek için çok çalışacağım. Bir yıl turnuva dışı kalmamın akabinde, dönmek için yanlışsız vaktin geldiğini düşünüyorum. Dönemin birinci haftası, Brisbane’de olacağımı duyurmak için hazırım.” sözlerini kullandı.

Nadal’ın birinci olarak, Avustralya’nın Brisbane kentinin konut sahipliği yapacağı 31 Aralık’ta başlayacak Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) 250 serisi turnuvası Brisbane International’a katılması bekleniyor. İspanyol tenisçinin teklerde iki sefer kupaya uzandığı 2024 Avustralya Açık ise 14-28 Ocak tarihlerinde düzenlenecek.

Bu yıl ocak ayında katıldığı Avustralya Açık’ın ikinci tipinde ABD’li Mackenzie Mcdonald’a elenen ve bu maçtaki sakatlığının akabinde kortlara dönemeyen İspanyol tenisçi, mayıs ayında düzenlediği basın toplantısında, 2024’ün, mesleğinin son dönemi olabileceğini söylemişti. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir