Rüşvet skandalıyla gündeme gelmişti: Felicity Huffman ilk kez konuştu

Emmy ve Altın Küre ödüllü ünlü oyuncu Felicity Huffman, kızının üniversiteye kabul edilmesi için 2019 yılında rüşvet verdiği ortaya çıktıktan sonra yargılanmış ve ceza almıştı.

15.000 dolar ödeyen 60 yaşındaki aktris, 11 gün de mahpus yatmıştı. 250 saat kamu hizmetine de çarptırılan ünlü isim, bir yıl müddetle kontrollü özgürlük cezası aldı. Huffman cezasının tamamını Ekim 2020’ye kadar tamamladı.

Konuyla ilgili birinci kere konuşan Huffman, ABC7’de yayınlanan röportajda, geriye dönüp baktığında kendisini bu suça iten şeyin ne olduğunu anlattı.

Aktris, “İnsanlar benim bu işte sistemi kandırmanın ve art sokaklarda meşhur kabahat muahedeleri yapmanın bir yolunu aradığımı sanıyor lakin durum bu türlü değildi. Rick Singer isminde şiddetle tavsiye edilen bir üniversite danışmanıyla çalıştım. Onunla bir müddet çalıştım. Bir yıl boyunca ona üstü kapalı olarak güvendim. Programlar ve eğitmenler tavsiye etti ve uzman oydu. Ve bir yıl sonra şöyle demeye başladı: ‘Kızınız istediği hiçbir üniversiteye giremeyecek.’ Ve ben de ona inandım.”

“KÖTÜ BİR ANNE OLACAĞIMI HİSSETTİM”

“Planını yavaş yavaş sunmaya başladığında, kızıma bir gelecek vermek için tek seçeneğim bu üzere göründü ve o vakitler bunun çılgınca göründüğünü biliyorum. Bunu yapmasaydım makûs bir anne olacağımı hissettim. Ben de yaptım.”

“Kızıma bir gelecek bahtı vermem gerektiğini hissettim. Ve bu bir nevi kızımın geleceğine benziyordu, bu da kanunları çiğnemem gerektiği manasına geliyordu.” dedi.

Huffman, kızı Sophia’nın sınavdaki yanıtlarını bir gözetmene değiştirmesi için para ödediğini kabul etti.

Sophia daha sonra üniversite imtihanına tekrar girdi ve şu anda okumakta olduğu Carnegie Mellon Üniversitesinin tiyatro programına kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir