Seçil Erzan’ın fon vurgununda ‘Erkasap’ detayı… ‘Para götürme’ itirafı

Ünlü futbolcularının da ortalarında olduğu çok sayıda kişiyi milyonlarca dolar dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan banka müdürü Seçil Erzan’a 450 bin dolar verdiği ve rastgele bir geri ödeme alamadığı için, soruşturmaya müşteki olarak dahil olan eski futbolcu Müfit Erkasap’ın eşi Işık Erkasap, açıklamalarda bulundu.

Seçil Erzan’la tanışması ve sonraki süreçte fona dahil olmasıyla ilgili konuşan Erkasap, Volkan Bahçekapılı’nın hesabına gönderdiği ve Seçil Erzan’a vermesini istediği 1 milyon dolarla ilgili sorulan sorulara da karşılık verdi…

“SEÇİL ERZAN’LA BANKADA TANIŞTIM”

Erkasap, Seçil Erzan’ın kendilerine ilişkin hesap hareketlerini gördüğünü ve bu nedenle bankaya her gittiğinde Erzan’ın ısrarlı tanışma talebiyle karşılaştığını belirterek, şöyle konuştu:

-Aslında şöyle, ben Seçil Erzan bizi seçti diyeyim. Zira onu birinci başta esasen tanımıyordum biz kulüp olarak DenizBank’la çalışıyorduk.

-İşte maaşlar filan her şey bankaya yatıyordu. Zati ben o sebeple bankaya gidip gelmeye başladım.

-Florya şubesine. Olağanda orada çalışan şahıslarla muhatapken kendisi yanıma yaklaştı işte ‘hoş geldiniz, nasılsınız, düzgün misiniz, gelin bir kahve içelim, kesinlikle bir kahve içelim’ diye.

-Bizim tanışıklığımız o denli başladı. Yani herkes üzere tüm Galatasaray topluluğu üzere benim de o denli başladı tanışıklığım.

“PARAMI KENDİSİNE BANKADA TESLİM ETTİM”

Erzan’la tanıştıktan 2-3 ay sonra kelam konusu fondan haberdar olduğunu ve parayı verdiğini lisana getiren Erkasap, Erzan’ın kendisini fona Hakan Ateş’in ismini vererek ikna ettiğini öne sürdü.

Erkasap, şöyle konuştu:

-Ben o devirde bayağı bir moral açısından berbattım. Yani hem sıhhat sıkıntıları vardı, hem maddi manada dertler vardı. İki mesken var kızımın meskeni ve benim meskenim. Yani iki konutun de geleceği kelam konusu.

-Öylelikle kendisi de benim durumumu bildiği için, çok da duygusalım zati, kendisi de daima bu türlü anlatıyordu bana. İşte ben de babamı kaybettim annem yatalak filan diye bu türlü bahisler olunca ister istemez daha samimi bir ortam oluyor yani iki bayan ortasında.

-Onun üzerine ‘Nur abla, biliyorum senin neler yaşadığını. Bak bu türlü böyle yani ‘Hakan Ateş‘in de içinde olduğu başında olduğu bir fon var. Bu özel müşterilere yapılan bir süreç. Hem paranı burada değerlendirirsin hem de rahat edersin’ dedi.

-Ben aslında hani finans ya da bankadan bankacılıktan anlayan biri değilim. Ve o denli bir inanç ortamı yaratıyor ki size o ne derse inanıyorsun. Yani ben de onun üzerine tamam dedim. Hatta anlattı ne olduğunu, bak dedi işte bundan birden fazla kişi para kazandı, kazanıyor. Hakan Ateş akrabalarına bir sürü para kazandırdı.

-Bunları anlatınca bir de o kadar olağan bahsetti ki, ‘bu özel bir süreç gel’ dedi, ‘sende rahat et’ dedi. Ben de onun üzerine paramı kendisine bankada teslim ettim. Ben tek seferde verdim”.

“VOLKAN’IN PARASINI TARAFLARIN İSTEĞİ ÜZERİNE GÖTÜRDÜM”

Fatih Terim’in damadı Volkan Bahçekapılı’nın hesabına gönderdiği 1 milyon doları Seçil Erzan’a götürmesiyle ilgili soruları da yanıtlayan Erkasap, Terim ailesiyle uzun müddettir yakın olduklarını, ortalarında para alışverişinin lafı olmadığını, Volkan Bahçekapılı’nın ricası üzerine parayı götürdüğünü belirtti.

Erkasap, “Bir kez şunu anlamak lazım. Ben Terim ailesine en yakın olan şahısım. 40 yıldır biz artık ailenin ötesindeyiz. Yani biz de para alışverişi, o gelmiş bu gitmiş zati çok olağan. Bana Volkan dese ki ‘Abla şu kadarını götür bankaya teslim et’ ben esasen bir şey sormam. Zati Seçil’e de o denli bir güveniyorsun ki aklımın köşesinden aslında farklı bir şey geçmez. Budur yani” diye konuştu.

“DOLANDIRILDIĞIMI SEÇİL TELEFONUNU KAPATIP ORTADAN KAYBOLUNCA ANLADIM”

Dolandırıldığını Seçil Erzan’ın telefonunu kapatıp ortadan kaybolunca anladığını ve hala inanmakta zorluk çektiğine de değinen Erkasap, Erzan’ın kendisine fonu anlatırken Fatih Terim’den asla bahsetmediğini kaydetti.

Erkasap, “Olay ne vakit öğrendim biliyor musunuz? Telefonunu kapattığı gün, ortadan kayboldu o gün öğrendim ben. Bana Fatih Terim’den hiç bahsetmedi. Aslında Fatih hocadan bana bahsedemez yani bana bahsettiği vakit bilir ki ben çabucak Fatih ağabeye soracağım bu türlü bir şey var mı diye. O yüzden bana bu türlü bir şeyden asla bahsetmedi. Ben inanamadım, o kadar çok güveniyordum ki, o denli bir inanç size veriyor ki bir şey sorgulamıyorsunuz. Gerisini düşünmüyorsunuz. İnanamadım ben günlerce inanamadım. Aslında ben bir yıldır bu olayın içindeyim. Ondan evvel hiçbir şey bilmiyordum” dedi.

“BİZ MAĞDURKEN BANKA MAĞDUR POZİSYONUNA SOKULUYOR”

Erkasap, Seçil Erzan’a para verdikten sonra Erzan’ın kendisine bilgisayar ekranından evrak gösterdiğini ayrıyeten yatırdığı parayla ilgili de antetli kağıt halinde makbuz aldıklarını da belirtti.

Öte yandan kendisiyle ilgili birtakım medya kuruluşlarında yapılan haberlerle ilgili de konuşan Erkasap, şöyle konuştu:

-Evrak verdi. Ancak sonradan öğreniyoruz ki bana bilgisayarından da gösteriyordu ‘Nur abla işte müşteri numarası bu’ diyordu. Lakin bilmiyorum ki her şey kendi düzenlediği bir komploymuş. O denli ki artık biz mağdurken yer değişti. Yani banka mağdur oldu, biz hatalı pozisyonuna sokuluyormuşuz üzere geldi.

-Ben merak ediyorum, benim hakkımda konuşulanları benim hakkımda sormadan konuşanları… Sormak istiyorum. Siz benim hayatımı biliyor musunuz? Benim yaşantımı biliyor musunuz da bunları konuşabiliyorsunuz. Gelip bana sordunuz mu bu türlü bir şey var mı yok mu? Bakın sizle oturdum artık ben.

-Siz soruyorsunuz ben de karşılık veriyorum. Benim yaşantımı da görüyorsunuz. Bu insanları nitekim anlayamıyorum. Bana sorun yani bana sormadan bilmeden Işık Erkasap onu yapmış yok bunu yapmış… Keşke bana sorsalardı onu çok isterdim.

Nur Erkasap’ın devam eden soruşturma kapsamında mağdur olarak tabir verdiği ve Seçil Erzan’dan şikayetçi olduğu öğrenildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir