Üç dönem tüm rakiplerine fark attı, seçimleri üst üste kazandı

Van’ın İpekyolu ilçesinin 10 bin nüfuslu Cumhuriyet Mahallesi’nin muhtarı Leyla Tanrıtanır, kentteki 4 bayan muhtardan biri olarak biliniyor. 2009’da yapılan lokal seçimlerde kimi bireylerin “Kadından muhtar mı olur?” diye karşı çıktığı Tanrıtanır, 4 erkek adaya karşı yarıştı. Tanrıtanır, rakiplerine fark atarak muhtar oldu. Bir sonraki 2014 lokal seçimlerinde bayan rakibine karşı oyların neredeyse tümünü aldı. 2019 lokal seçimlerinde de 3’üncü defa muhtar seçilen, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mahallî İdareler Kısmı mezunu Tanrıtanır, başta bayanların sıkıntıları olmak üzere birçok bahisle ilgili ağır mesai harcıyor.

Tanrıtanır, muhtarlık ofisine gelen mahalleli ile sohbet edip yakından ilgileniyor. 14 yıldır muhtarlık yapan Tanrıtanır, birebir vakitte 31 Mart’ta yapılacak lokal seçimlere hazırlanıyor. Seçim çalışmalarını esnaf ziyareti yaparak sürdüren Tanrıtanır, gittiği her yerde ağır ilgiyle karşılanıyor.

Leyla Tanrıtanır, “Şu anda dördüncü seçime hazırlık yapıyorum. Gururluyum, memnunum. Bu kadar yıl yaptığım hizmetlerle taçlandırdığım için de onur duyuyorum. Dördüncü devirde de tıpkı biçimde hizmetlerimiz ve çalışmalarımız devam edecek. 14 yıldır bayanlara, çocuklara yönelik hizmetler yaptık. Mahallemizdeki birçok sorunu giderdik. Bayanı, çocuğu, yaşlısı, genci ne olursa olsun bütün bölümlere yönelik çalışmalarımızı yürüttük. Artık onların bir muhtar ablaları, muhtar anneleri üzere olduk, ‘Leyla ablaları’ oldum” diye konuştu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir