Bodrum’da öldürülen Rus anne-kızın naaşları bir haftadır Türkiye’de

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Litvanyaya kaçtığı belirlenen Rus paralı asker Andrej Kuslevic’in (42) öldürüp cesetlerini çarşafa sararak sarp toprağa attığı, eski eşi Rus asıllı Irina Dvizova (42) ile kızı Dayana Dvizova’yanın (15) İsimli Tıp Kurumu’ndaki cenazeleri 7 gündür teslim alınmadı. Maddi durumu uygun olmadığı belirtilen yakınları tarafından toplumsal medyada cenazelerin alınabilmesi için Rusya’da başlatılan yardım kampanyası devam ediyor.

KOLTUKTA KAN LEKESİ

Bodrum’da yaşayan ve gayrimenkul alım-satım işi yapan Irina Dvizova ile kızı Dayana’ya yakınları 23 Kasım’da ulaşmayınca Konacık Mahallesi’ndeki meskenlerine gitti. Kapı açılmayınca kırarak içeri giren yakınları, koltukta anne-kıza ilişkin olduğunu düşündükleri kan lekesi gördü. Yakınlarının ihbarı üzerine Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları anne-kızı bulmak için çalışma başlattı.

CESETLER YAMAÇTA BULUNDU

Ekipler, bölgedeki kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Adresin önünde tespit edilen bir aracın izini takip eden polis, aramayı İçmeler mevkisinde Tavşanburnu yolu civarında ağırlaştırdı. 28 Kasım saat 16.00 sıralarında yol kenarındaki dik yamaçta, anne ve kızın 3 metre ortayla çarşafa sarılmış cesetleri bulundu.

Savcının incelemesinin akabinde cesetler, Bodrum Devlet Hastanesi’ne, oradan da kesin mevt nedenlerinin belirlenmesi için Muğla İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Anne ve kızının, Irina Dvizova’nın eski eşi Andrej Kuslevic tarafından öldürüldüğü belirlendi. Kuslevic’in olayın akabinde küçük erkek çocuğunu da yanına alıp Litvanya’ya kaçtığı belirtildi.

CENAZELER İÇİN KAMPANYA

Anne- kızın otopsi süreçleri tamamlandı. Lakin cenazeleri yakınları tarafından şimdi teslim alınmadı. 3 çocuğundan en büyüğü olan David Dvizova ve öteki yakınları, annesi ve kardeşinin cenazelerinin alınıp, ülkelerine götürülebilmesi için Rusya’da yardım kampanyası başlattı. Anne-kızın maddi durumu yeterli olmayan yakınları tarafından kampanyayla ilgili olarak toplumsal medya hesaplarından paylaşım yapıldı.

KATİL ZANLISI LİTVANYA’DA

Öte yandan ikili cinayetin şüphelisi olarak aranan Irina Dvizova’nın eski eşi Andrej Kuslevic’in Litvanya’da olduğu belirlendi. Kuslevic’in yakalanması için Litvanya güvenlik üniteleriyle gerekli yazışmaların yapıldığı bildirildi.

OĞLUNDAN DUYGUSAL PAYLAŞIM

Irina Dvizova ile kızı Dayana Dvizova’yanın Muğla İsimli Tıp Kurumu’ndaki cenazeleri 7 gündür yakınları tarafından teslim alınmadı. Maddi durumu uygun olmadığı belirtilen yakınları tarafından toplumsal medyada cenazelerin alınabilmesi için Rusya’da başlatılan yardım kampanyası sürerken, Irina Dvizova’nın oğlu David Dvizova toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şu an en değerlisi onları Rusya’ya getirmek. Bu dünya çok pak kalpli, dünya hoşu 2 bayan kaybetti” dedi.

SON BİR HAFTA: YOKSA TÜRKİYE’DE GÖMÜLECEKLER

David Dvizova’nın Rusya’da olduğu belirtilirken, olayda ömrünü yitiren anne Dvizova’nın Rusya’da yaşayan annesinin de hasta olduğu belirtildi. Cenazelerin 1 hafta içerisinde teslim alınmaması durumunda kimsesizler mezarlığına defnedileceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir