İzmir’de sokak kedisine keserli saldırı

İzmir’in Bayraklı ilçesi 592/13’üncü Sokak 4 numara önünde 3 Aralık’ta, evli, 2 çocuk babası emekli personel Dursun U., mahallelinin beslediği sokak kedilerinden birine yol kenarında mama yerken keserle saldırdı. Mahalleli, yaralı kediyi veterinere götürdü. Hayati tehlikesi bulunmayan kedinin yürüme zahmeti çektiği belirtildi.

Hayvanseverlerin şikayeti üzerine polis merkezine götürülen Dursun U.’nun sözünde, hakkındaki suçlamaları reddedip, “Keseri kediye vurmak için sallamadım. Korkutup oradan uzaklaştırmak için yaptım” dediği öğrenildi. Dursun U., sözünün akabinde özgür bırakıldı.

O ANLAR KAMERADA

Dursun U.’nun kediye keserle vurduğu o anların, yakındaki binanın güvenlik kamerası tarafından anbean görüntülendiği ortaya çıktı. İmgelerde, karşı kaldırımda oturan Dursun U.’nun, mama yemeye gelen kedinin yanına yaklaşıp, keserle vurması yer alıyor.

“YAKINIMIZDAKİ DEREDE DE MEYYİT YAVRU KEDİLERİ BULDUM”

Motosikletli kurye Ahmet Köse (30), hususla ilgili “Sokaktaki can dostları besliyoruz. Kedileri sevmeyen komşularımızdan birisi, kaldırımdaki kedinin yanına gidip, elinde keserle hayvana vuruyor. Kedi art bacağından sakatlanmış. Sekerek, yürüyebiliyor. Güzelleşmesi ne kadar sürer bilemiyoruz. Ayrıyeten bundan evvel, yakınımızdaki derede de meyyit yavru kediler buldum. Şüphelendiğimiz kişi de oldu. Fakat ispatımız yok. Sonra bu manzara geldi elimize. Avukat bir arkadaşımız aracılığıyla polis merkezine şikayetçi olup, savcılığa cürüm duyurusunda bulunduk” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir