Yanında çalışan liseliye istismarda bulunmuştu… Sapık fırıncı için istenen ceza belli oldu

Adana’nın Yüreğir ilçesindeki bir fırında çalışan lise öğrencisi E.A. isimli kız, 28 Ekim’de polis merkezine giderek, çalıştığı fırının işletme sahibi R.A.’nın kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

R.A., polis takımlarınca ‘çocuğa cinsel istismar’ suçlamasıyla gözaltına alındı. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen R.A., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ZİNCİRLEME İSTİSMAR SUÇLAMASI

Cumhuriyet savcılığının yürüttüğü soruşturma tamamlanarak R.A. hakkında ‘çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘çocuğa karşı teşhir’ hatalarından 8 yıla kadar mahpus cezası istemiyle Adana 15’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

İddianamede, mağdur beyanı, görüntü kaydı ve tüm belge kapsamı değerlendirildiğinde, şüphelinin, zincirleme biçimde, farklı vakitlerde mağdura karşı sarkıntılık evresinde kalan çocuğun cinsel istismarı cürmünü işlediğine yer verildi.

Davanın birinci duruşmasına SEGBİS üzerinden katılan tutuklu sanık R.A., “Bir anlık cahillikti, neden yaptım bilmiyorum. Birinci defa bu türlü bir şey yaşandı. Pişmanım” dedi. Mağdur E.A. ise duruşmada verdiği sözde, “Ben yaklaşık 3 aydır fırında çalışıyordum. Fizikî biçimdeki temasları son iki haftada neredeyse her gün oluyordu. Bazen bana aşkım, balım diyordu. Bazen de bana kendi telefonundan açık seçik görüntüler izletiyordu. Şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme, eksik evraklar ve şahit sözlerinin alınması için duruşmayı erteledi.

CEZANIN ARTTIRILMASINI BEKLİYORUZ

Duruşma sonrası DHA’ya açıklamalarda bulunan E.A.’nın avukatı Sahra Düzgün Tucel, “Özellikle tıpkı iş yerinde çalışma durumu ve aksiyonun zincirleme formda işlenmesi nedeniyle biz bu cezanın arttırılmasını bekliyoruz. Sanık savunmasında daha evvelki beyanlarını yineleyerek pişman olduğunu söyledi. Bu cürmü işleyen kişinin hak ettiği cezayı almasını bekliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir